Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.02.2018 15:41:37 

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH CHS THE  ELBE VALLEY

Jak to všechno začalo...

            

Jak to všechno začalo......

  Před sedmi lety se naše rodina skládající se ze čtyř členů - moje maličkost, manžel a dva synové - přestěhovala z městského bytu 1+1 o 47m2 3.kategorie do příměstské oblasti zvané Březhrad u Hradce Králové. Jaké peripetie jsme zažili snad ani nemusím popisovat, dovede si představit snad každý, kdo se alespoň jednou stěhoval. V den vysvědčení před letními prázdninami r.2003 mně všichni tři kluci přinesli malé černé klubíčko s bílou skvrnkou na hrudníčku - anglického kokršpaněla - prý, abych se nebála až budu doma sama. A jelikož naše rodina miluje seriál "Čtyři z tanku a pes", dostalo klubíčko jméno Šaryk. Vzhledem k tomu, že jsme neměli skoro žádné zkušenosti s výchovou a výcvikem psů, (vyjma pejska Lumpíka u mojí maminky, který neohroženě hlídal naše chlapce u kočárku, když spali), nakoupili jsme několik chytrých knih a začali cvičit a vychovávat. Jeho život skončil v necelých dvou letech pod koly auta. Tu noc jsme nespali a vzpomínali, co krásného jsme s ním prožili, jaké rošťárny nám náš hošík prováděl, například když děda udil kuřecí stehna, v nestřeženém okamžiku jedno ukradl a zahrabal na tajné místo pro případ hladovění.

  Jedno nám bylo jasné - že naše rodina už bez psa nemůže být, je to člen rodiny. Dali jsme hlavy dohromady a cíleně jsme hledali plemeno: k domu velká rasa, rodinný pes, který nemusí mít jen jednoho pána, milující děti, sebejisté a vyrovnané povahy.

  V pátek 21.1.2005 jsme si přivezli malého medvídka bernského salašníka Asmárka z Baldoufa.

                          ASMAR z BALDOUFA, narozen: 24.11.2004

                        zkoušky:  ZOP,   ZPU 1     

                                     

Po povinném očkování jsme začali docházet na kynologické cvičiště v Hradci králové a získávali tak první zkušenosti psovoda. Později jsme přestoupili na cvičiště v Probluzi a získali tak nejen velmi cenné zkušenosti jak psa vést, ale i spoustu dalších výborných přátel, se kterými se účastníme různých psích akcí, např.výstav nebo psích táborů (na jednom z nich složil Asmar zkoušku ZOP).

  Dny ubíhaly a nám se zdálo, že Asmárek je tak sám, když odejdeme do práce a kluci do školy. A tak k nám 19.2.2005 přibyl další pejsek kokřík Rick, kterého vlastní náš první syn Jeník. Sám si ho vycvičil a složil s ním zkoušku ZOP  

                                  RICK, narozen: 20.2.2005

                           zkoušky:   ZOP

                                       

 

  Už dlouho se mi líbilo jedno obří plemeno - pyrenejský mastin. Už si ani nevzpomínám, kde jsem se o něm dočetla. Po poradě s rodinou jsme se rozhodli si pořídit psí holčičku. Ale sehnat štěňátko tohoto konkrétního plemene nebylo vůbec snadné. Čekali jsme tři čtvrtě roku, než jsme si vytouženou holčičku 1.září 2006 z CHS Bohemia Vampirelli p. Ivany Herčíkové přivezli domů

                                       

                            FLORITA BOHEMIA VAMPIRELLI          

                         narozena:  5.7.2006        

                       

                                                     

                       

  A jak běžel čas, opět se nám zdálo, že je Ričínek tak sám mezi molossy a 3.listopadu 2006 jsme mu pořídili kamarádku - havanského psíka Leilu Black opět z CHS Bohemia Vampirelli. Díky těmto našim holkám jsme získali další přítelkyni a výbornou kamarádku

 

                        LEILA BLACK BOHEMIA VAMPIRELLI

                        narozena: 26.8.2006

               

                                   

 

 27.6.2008 do naší CHS přibyla fenečka CHARLOTTA BOHEMIA VAMPIRELLI. Je povahou mírnější a jemnější než Florita, přesto skvěle hlídá. Je to naše zlatíčko.

             

                           CHARLOTTA BOHEMIA VAMPIRELLI

                          narozena: 30.4.2008

 

                                       

 

      Pravda, naše smečka je složením pestrá, ale bezvadně fungující.

 

  4.2.2010 jsme do naší smečky přivítali "novou posilu" pyrenejskou

  mastinku  Jasu Bohemia Vampirelli. Největší radost měla Charlottka

  - sama ještě 19 měsíční mastiní mimino (mastini dozrávají a dorůstají

  až po druhém roce života) a havaní holky.

               

                JASA  BOHEMIA  VAMPIRELLI

                     narozena: 5.12.2009

         

 

                            

TOPlist
psí inzerce katalog www stránek katalog www stránek zvirata Milan Šorm Art-Shop ALBION Group, a.s. je největší výrobce bazénů, zastřešení a vířivých van v Evropě.